Výzva pre naozaj slušných ľudí

Autor: Stanislav Mošovský | 15.10.2012 o 12:04 | (upravené 15.10.2012 o 15:58) Karma článku: 10,02 | Prečítané:  330x

Pred časom som na FB označil pána Dobrovodského z Malaciek za slušného človeka, ktorý sa v tomto štáte nevie domôcť práva. Osobne pána Dobrovodského nepoznám a súdil som tak na základe videí a článkov o jeho prípade. Chcel by som tomu naďalej veriť a preto píšem túto výzvu.

 

Rozumiem frustrácii pána Dobrovodského z postupu slovenských inštitúcií, ktoré nielenže nekonajú tak ako by mali, ale konajú častokrát spôsobom, ktorý sa dá označiť za výsmech do tváre daňového poplatníka snažiaceho sa dodržovať zákon. Štát tak vytvára občanov dvoch kategórií. A rozumiem aj tomu, že po niekoľkých rokoch už sám nevie, na koho sa obrátiť. Situácia, do ktorej pána Dobrovodského nedostala iba skupina neprispôsobivých Rómov ale aj štátne orgány, sa môže stať komukoľvek z nás. Vďaka legislatíve a politikom, ktorí na Slovensku 20 rokov riešia hlavne to, kde z verejných zdrojov odtrhnúť najväčší kus koláča, by si dnes v takejto situácii nikto z nás nebol schopný pomôcť v intenciách zákona.

A tak sa k slovu čoraz častejšie dostáva M. K. a jeho banda nacistických prázdnych hláv, ktorí nechutným spôsobom zneužívajú frustráciu ľudí z nemožnosti domôcť sa práva. Začína sa uplatňovať slovenské príslovie topiaci sa aj slamky chytá. Slamka však topiaceho nezachráni, rovnako ako nenávisť nevyrieši rómsky problém na Slovensku a ani žiadny iný. Ak žiadame slušné riešenie problému, nemôžeme ho požadovať od bandy, ktorá velebí nacistický slovenský štát a nacistické praktiky. O skutočné a humánne vyriešenie rómskeho problému im ide až v poslednom rade. Jeho vyriešením by stratili ďalšiu príležitosť, ako prezentovať svoj zvrátený pohľad na svet. Každou podporou chorých myslí nielenže nič nevyriešite, ale strácate morálny kredit rovnako ako aj sympatie naozaj slušných ľudí, ktorých záujem o riešenie problémov na Slovensku je naozaj úprimný.

Preto vyzývam všetkých ľudí, aj Vás pán Dobrovodský, vytrvajte a požadujte od politikov riešenia, požadujte legislatívu zabezpečujúcu vymožiteľnosť práva a rovnosť pred zákonom, ale nelegitimizujte svojím konaním (napríklad účasťou na pochodoch s nacistami) zvrhlú ideológiu a zostaňte naozaj slušnými ľuďmi!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: S migmi si načas vystačíme, no bude to drahšie

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac. Nebo by nám však dočasne mohli ochrániť aj Česi či Poliaci.

Nadhľad Matie Lenickej

Radi by sme mali istotu, že ráno ešte bude svetlo

Rozumieme, komu najviac nahráva a vyhovuje Kiskova kauza.

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa veriť nedá, pre Danka

V Smer-SNS-Híd je kapitán veľkým pánom.


Už ste čítali?